Napi szokásaink megváltoztatása
1. Használjunk környezetbarát bevásárlótáskákat
Nap mint nap az üzletben járva nyúlunk az eldobható műanyag zacskókhoz, ami aztán a kukába kerül, és rengeteg műanyag hulladék keletkezik. A vásárláskor mindig vigyünk magunkkal a többször használható, zöldség-gyümölcs zsákokat. A könnyű pamuthálók kis helyet foglalnak, elférnek egy hátizsákban vagy kézi táskában.
2. A listával menjünk vásárolni
Ha már a vásárlásnál tartunk - nem csak újrafelhasználható táskával érdemes bemenni a boltba, hanem a szükséges termékek listájával is. Sokszor előfordul, hogy akcióktól csábítva olyan termékeket teszünk a kosárba, amelyekre nincs szükségünk, vagy egy héten belül nem tudjuk felhasználni. Néhány nap múlva kidobjuk a romlott almát vagy a lejárt sonkát. Az írott cikklistának köszönhetően elkerüljük a felesleges kiadásokat és egyben vigyázunk a környezetünkre is.
3. Kerüljük az eldobható műanyag palackokat
Tegyük fel, hogy naponta legalább 2 liter vizet iszunk. Egy hét után 5-6 műanyag palack kerül minden ember szemetesébe. Egy négytagú családnál ez már több mint húsz… A PET-palackok rohamosan telítik a szemetest. Ezért mindenképpen jobb, ha veszünk egy újrafelhasználható palackot, és megtöltjük csapvízzel.
4. Gondoskodjunk a szemét elkülönítéséről
A megfelelő hulladékválogatás nemcsak minden magyar felelőssége, hanem a környezetvédelem szempontjából is rendkívül fontos elem. Érdemes odafigyelni az általunk használt szemeteszsákokra is. A legjobb az újrahasznosított anyagokból készült és biológiailag lebomló anyagokra fogadni.
5. Használjunk természetes tisztítószereket
Napi tevékenységeink természettel összhangban történő megtervezésekor ügyeljünk arra is, hogy milyen tisztítószereket használunk otthonunkban. A bolti mosószerek helyett érdemes háztartásban lévő, citrom, szódabikarbóna vagy ecet alapú szereket használni. Valóban könnyen megszabadulhatunk minden szennyeződéstől káros vegyszerek nélkül!